Uwypuklenie i powiększenie czerwieni ust

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu w czerwień ust preparatu kwasu hialuronowego ALIAXIN LIPS . Podaje się go zazwyczaj przy użyciu cieniutkiej kaniuli z jednego wkłucia przy każdym kąciku ust, rozprowadzając preparat równomiernie w górnej
i dolnej wardze. Na końcu wykonywany jest masaż skóry w celu równomiernego ułożenia preparatu.

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta i bolesna przy ucisku. Może wystąpić stwardnienie skóry, z powodu obecności świeżo podanego preparatu. W trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się niewielkie krwiaki w miejscu wkłucia igły, które ustępują w ciągu kilku dni. Mogą też wystąpić siniaki, które stopniowo zmieniają swój kolor i znikają bez śladu (maksymalnie 10-14 dni).

Efekty zabiegu

Po zabiegu usta stają się większe, czerwień ust jest uwypuklona, ujędrniona, bez zmarszczek. Widać wyraźnie poprawę nawilżenia i kolorytu ust. Poprawia się również jędrność i nawilżenie skóry wokół ust.

Ostateczny efekt oceniony powinien zostać po upływie 3-4 tygodni od zabiegu. Wtedy podczas kontroli u lekarza wspólnie podejmowana jest decyzja o ewentualnym zabiegu dodatkowym, który czasami potrzebny jest, gdy pierwotnie usta są bardzo wąskie i spłaszczone. Lepiej bowiem korygować je etapami, czyli po 3-4 tygodniach dodać pewną ilość preparatu. Po zabiegu dodatkowym powinno upłynąć kolejne 3-4 tygodnie, by ocenić efekt ostateczny.

Satysfakcjonujący efekt zazwyczaj utrzymuje się 12 miesięcy. Decyduje o tym wiek, tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 6 – 12 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, a nawet preparatów o lżejszej konsystencji, (np. VISCODERM 1,6 % ). Często nazywamy więc kolejne zabiegi „zabiegami podtrzymującymi”.