Uwypuklenie i powiększenie czerwieni ust

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry odpowiedniego preparatu kwasu hialuronowego Aliaxin GP lub Aliaxin SR . Podaje się go zazwyczaj przy użyciu igły, nakłuwając skórę kilkakrotnie wzdłuż każdej bruzdy, albo za pomocą cieniutkiej kaniuli
z jednego wkłucia po jednej stronie bruzdy, rozprowadzając preparat liniowo w płaszczyźnie skóry, tak by „wypchnąć” bruzdę do góry. Na końcu wykonywany jest masaż skóry w celu równomiernego ułożenia preparatu.

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest lekko zaczerwieniona. W trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się niewielkie krwiaki w miejscu wkłucia igły, które ustępują w ciągu kilku dni. Mogą też wystąpić siniaki, które stopniowo zmieniają swój kolor i znikają bez śladu (maksymalnie 10-14 dni) i które można zamaskować makijażem.

Efekty zabiegu

Po zabiegu bruzdy między brwiami ulegają wyraźnemu spłyceniu. Skóra w tym miejscu jest gładsza, zwłaszcza w spoczynku. Należy jednak pamiętać, że w czasie pracy mięśnia marszczącego brwi skóra nadal się marszczy.

Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu, co prowadzi do zagęszczenia i ujędrnienia skóry w obszarze poddanym terapii.

Ostateczny efekt oceniony powinien zostać po upływie 3-4 tygodni od zabiegu. Wtedy podczas kontroli u lekarza wspólnie podejmowana jest decyzja o ewentualnym zabiegu dodatkowym. Lepiej bowiem korygować „lwią bruzdę” etapami, czyli po 3-4 tygodniach dodać pewną ilość preparatu. Po zabiegu dodatkowym powinno upłynąć kolejne 3-4 tygodnie, by ocenić efekt ostateczny.

Osoby przed 40 rokiem życia zazwyczaj są usatysfakcjonowane po pierwszym zabiegu. W starszym wieku, po 55 -60 roku życia, satysfakcjonujący efekt uzyskiwany jest po drugim lub nawet trzecim zabiegu, wykonanym w odstępach 3-4 tygodniowych.

Satysfakcjonujący efekt zazwyczaj utrzymuje się ok. 12 miesięcy. Decyduje o tym siła mięśnia marszczącego brwi i jego nadmierna praca oraz wiek, tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 6 – 8 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii. Często nazywamy więc kolejne zabiegi „ zabiegami podtrzymującymi”.