Wyrównanie owalu twarzy

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego HYDROLIFT ACTION podczas którego łączy się różne masy cząsteczkowe usieciowanego i naturalnego kwasu hialuronowgo ALIAXIN SR + VISCODERM . Specjalnie przygotowany preparat wprowadza się specjalną elastyczną cienką kaniulą w miejscu, gdzie tworzy się wcięcie owalu oddzielające podbródek od opadających policzków. Preparat rozprowadzany jest w skórze wachlarzowo, a poszczególne linijne depozyty preparatu krzyżują się, tworząc efekt HYDROLIFT ACTION. Część preparatu rozprowadzana jest na podbródku, policzkach i w skórze okrywającej żuchwę. Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi być przez lekarza rozmasowany w skórze.

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest lekko zaczerwieniona. W trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się niewielkie krwiaki w miejscu wkłucia igły, które ustępują w ciągu kilku dni. Mogą też wystąpić siniaki, które stopniowo zmieniają swój kolor i znikają bez śladu (maksymalnie 10-14 dni) i które można zamaskować makijażem.

Efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu wcięcie oddzielające linię podbródka od linii żuchwy spłyca się. Obrys twarzy staje się bardziej linijny. Wyraźniej zarysowany owal twarzy optycznie odmładza ją.

Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu, co prowadzi do zagęszczenia i ujędrnienia skóry w obszarze poddanym terapii.

Ostateczny efekt oceniony powinien zostać po upływie 3-4 tygodni od zabiegu. Wtedy podczas kontroli u lekarza wspólnie podejmowana jest decyzja o ewentualnym zabiegu dodatkowym, który czasami potrzebny jest, gdy pierwotne zmiany są wyraźne. Lepiej bowiem korygować je etapami, czyli po 3-4 tygodniach dodać brakującą objętość. Po zabiegu dodatkowym powinno upłynąć 3-4 tygodnie, by ocenić efekt ostateczny.

Satysfakcjonujący efekt, który udało się uzyskać po 1-2 zabiegach, zazwyczaj utrzymuje się ok. 12 miesięcy. Decyduje o tym wiek, tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Zabieg można powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co ok. 12 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii. Często nazywamy więc kolejne zabiegi „ zabiegami podtrzymującymi”.