Wypełnienie zapadniętych dołów skroniowych

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego ALIAXIN SR lub przeprowadzenie zabiegu HYDROLIFT ACTION z zastosowaniem preparatu ALIAXIN SR + VISCODERM w miejscu, gdzie tworzy się zagłębienie
w rejonie skroni. Wstrzyknięcie powinno być wykonane za pomocą techniki kaniuli, czyli podania preparatu z jednego wkłucia za pomocą specjalnej elastycznej cieniutkiej kaniuli, tak by poszczególne linijne depozyty tworzyły wachlarz, który ma odtworzyć rusztowanie skroni i przywrócić im objętość. Kaniula daje większe szanse na uniknięcie siniaków w miejscu iniekcji, a sam preparat jest idealnie rozprowadzony w skórze. Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi być przez lekarza odpowiednio ułożony i rozmasowany w skórze.

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest lekko zaczerwieniona. W trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się niewielkie krwiaki w miejscu wkłucia igły, które ustępują w ciągu kilku dni. Mogą też wystąpić siniaki, które stopniowo zmieniają swój kolor i znikają bez śladu (maksymalnie 10-14 dni) i które można zamaskować makijażem.

Efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu zagłębienia skroni spłycają się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy się w obrębie dołów skroniowych. Boczne części brwi delikatnie unoszą się. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją
i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd.

Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu, co prowadzi do zagęszczenia i ujędrnienia skóry w obszarze poddanym terapii.

Ostateczny efekt oceniony powinien zostać po upływie 3-4 tygodni od zabiegu. Wtedy podczas kontroli u lekarza wspólnie podejmowana jest decyzja o ewentualnym zabiegu dodatkowym, który czasami potrzebny jest, gdy pierwotne zagłębienia są głębokie. Lepiej bowiem korygować je etapami, czyli po 3-4 tygodniach dodać brakującą objętość, niż za jednym razem starać się spłycać je, podając dużą objętość preparatu. Po zabiegu dodatkowym powinno upłynąć 3-4 tygodnie, by ocenić efekt ostateczny.

Satysfakcjonujący efekt, który udało się uzyskać po 1-2 zabiegach, zazwyczaj utrzymuje się 12 -18 miesięcy. Decyduje o tym wiek, tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Zabieg można powtórzyć w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 12 – 18 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii. Często nazywamy więc kolejne zabiegi „zabiegami podtrzymującymi”.