Nawilżenie i odświeżenie czerwieni ust

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu w czerwień ust nawilżającego i odświeżającego preparatu kwasu hialuronowego np.: Viscoderm 1,6% lub Skinko. Podaje się go zazwyczaj przy użyciu igły, pozostawiając małe depozyty preparatu, albo
za pomocą cieniutkiej kaniuli z jednego wkłucia przy każdym kąciku ust, rozprowadzając preparat równomiernie w górnej
i dolnej wardze. Na końcu wykonywany jest masaż skóry w celu równomiernego ułożenia preparatu.

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest lekko zaczerwieniona. W trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się niewielkie krwiaki w miejscu wkłucia igły, które ustępują w ciągu kilku dni. Mogą też wystąpić siniaki, które stopniowo zmieniają swój kolor i znikają bez śladu (maksymalnie 10-14 dni).

Efekty zabiegu

Po zabiegu wyraźnie widać poprawę nawilżenia i kolorytu ust. Poprawia się również jędrność i nawilżenie skóry wokół ust. Czerwień wargowa delikatnie się też uwypukla, ale nie ma zmiany wielkości i kształtu ust. Wyglądają po prostu tak, jak
w młodszym wieku.

Ostateczny efekt oceniony powinien zostać po upływie 2 tygodni od zabiegu. Wtedy podczas kontroli u lekarza wspólnie podejmowana jest decyzja o ewentualnym zabiegu dodatkowym, który czasami jest potrzebny.

Osoby przed 35 rokiem życia zazwyczaj są usatysfakcjonowane po pierwszym zabiegu. Po 40 – 45 roku życia efekt satysfakcjonujący uzyskiwany jest po drugim zabiegu, wykonanym po upływie 2 – 4 tygodni po pierwszym zabiegu. Zabieg ten można wykonać nawet seryjnie 3 – 4 razy w odstępach co 3 – 4 tygodnie. Taka seria zabiegów zazwyczaj potrzebna jest, gdy kobieta pali papierosy, jest w trakcie rekonwalescencji po chorobie lub po silnym stresie.

Satysfakcjonujący efekt zazwyczaj utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy. Decyduje o tym wiek, tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.