Lifting niechirurgiczny twarzy

Lifting niechirurgiczny twarzy – HYDROLIFT™ ACTION- NOWOŚĆ 1800-2800,-

Procesy starzenia się skóry (chronologicznego i fotostarzenie) obejmuje wszystkie warstwy skóry, tkankę podskórną, mięśnie i powięzi twarzy oraz tkankę kostną. Naskórek staje się cieńszy bardziej odwodniony, skóra właściwa wiotczeje, traci napięcie, jędrność i elastyczność, zaczyna opadać w dół poddając się sile grawitacji. Zanika podściółka tłuszczowa skroni, oczodołów, policzków – co przyczynia się do zmiany proporcji twarzy. Opadają brwi, pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe i bruzdy „marionetkowe”, tracimy jednolity zarys owalu twarzy.

Na szczęście – istnieje szereg metod odwracania skutków starzenia się – chirurgiczne, laserowe, peelingi itp. Większość pacjentów oczekuje leczenia bezpiecznego, bezbolesnego, nie wymagającego wyłączenia ich z codziennego życia oraz takiego, które da natychmiastowe skutki bez jakichkolwiek powikłań. Kwas hialuronowy (HA) – cząsteczka obecna w naszej skórze sposób naturalny – umożliwia nam spełnienie tych oczekiwań.

Innowacyjnym sposobem na przywrócenie harmonii i równowagi skóry oraz jej odmłodzenie jest niechirurgiczny lifting twarzy HYDROLIFT™ ACTION.

To doskonały zabieg by przywrócić skórze nawilżenie (HYDRO), objętość i napięcie (LIFT), dzięki połączeniu usieciowanego
i naturalnego kwasu hialuronowego, przy jednoczesnej gwarancji bezpieczeństwa i skuteczności.

  • Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu HYDROLIFT ACTION w miejscach, gdzie wymagany jest lifting
i uwypuklenie skóry. W każdym przypadku miejsce podania preparatu ustalane jest indywidualnie w zależności od stopnia zaniku tkanki podskórnej. Preparat podawany jest najczęściej w okolicach skroni i czoła, kości policzkowych, zagłębień policzków, w „doliny łez”, bruzdy nosowo-wargowe, bruzdy „marionetkowe” oraz na owalu twarzy. Stosuje się do tego celu specjalne elastyczne kaniule, wprowadzając je w skórę w kilku punktach twarzy, bez konieczności wykonywania licznych nakłuć skóry. Z jednego wkłucia można kaniulą rozprowadzić preparat na dużej powierzchni twarzy tak, by poszczególne linijne depozyty tworzyły wachlarz lub siatkę, które odtworzą rusztowanie tkanek w pewnych rejonach twarzy, a innym przywrócą objętość. W trakcie zabiegu podaje się połączony preparat ALIAXIN SR +VISCODERM 2 % lub ALIAXIN SR+ VISCODERM SKINKO z linii produktów farmaceutycznych Szwajcarskiego Laboratorium IBSA. Zabieg nosi nazwę HYDROLIFT™ ACTION i jest on prawdziwą innowacją wśród ogólnie stosowanych metod.

  • Jak się wygląda bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest lekko zaczerwieniona, może być lekko opuchnięta . Wszystkie te dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni.

  • Efekty zabiegu

Po zabiegu zagłębienia skroni i policzków, bruzdy oraz „doliny łez” spłycają się. Uwypuklają się kości policzkowe, co przywraca „młodzieńczy trójkąt” twarzy. Poprawiają się nie tylko proporcje twarzy, ale też linia owalu. Boczne części brwi delikatnie unoszą się. Wygładzenie twarzy w tych obszarach od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Finalnie uzyskujemy, więc zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii.

  • Kiedy należy spodziewać się ostatecznego efektu?

Ostateczny efekt oceniony powinien zostać po upływie 3-4 tygodni od zabiegu. Wtedy podczas kontroli u lekarza wspólnie podejmowana jest decyzja o ewentualnym zabiegu dodatkowym, który czasami jest potrzebny. Lepiej bowiem korygować wszystko etapami, czyli po 3-4 tygodniach dodać brakującą objętość, niż za jednym razem starać się podać dużą objętość preparatu. Po zabiegu dodatkowym powinno upłynąć 3-4 tygodnie, by ocenić efekt ostateczny.

  • Ile zabiegów należy wykonać?

Pacjenci poddający się zabiegowi HYDROLIFT™ ACTION zazwyczaj są usatysfakcjonowani po jednym zabiegu. Efekt utrzymuje się ok. 12-18 miesięcy. Decyduje o tym wiek, tryb życia i ogólna kondycja pacjenta oraz ilość zastosowanego preparatu.

  • Jak długo utrzymuje się efekt?

Satysfakcjonujący efekt, który uzyskuje się po zabiegu, zazwyczaj utrzymuje się 12 -18 miesięcy. Decyduje o tym ilość zastosowanego preparatu oraz wiek, tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Zabieg można powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 12 – 18 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii. Często nazywamy więc kolejne zabiegi „ zabiegami podtrzymującymi”.