Wypełnienie i korekcja bruzd nosowo-wargowych

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu ALIAXIN GP kwasu hialuronowego usieciowanego w miejscu, gdzie tworzy się bruzda nosowo-wargowa. Wstrzyknięcie może być wykonane za pomocą igły, wtedy potrzeba kilku nakłuć skóry wzdłuż przebiegu bruzdy. Można też zastosować technikę kaniuli, czyli podania preparatu z jednego wkłucia za pomocą specjalnej elastycznej kaniuli. Niezależnie od tego, czy zastosujemy igłę, czy kaniulę, rezultaty zabiegu są takie same. Kaniula daje tylko większe szanse na uniknięcie siniaków w miejscu iniekcji. Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi być przez lekarza odpowiednio ułożony i rozmasowany w skórze.

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest lekko zaczerwieniona. W trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się niewielkie krwiaki w miejscu wkłucia igły, które ustępują w ciągu kilku dni. Mogą też wystąpić siniaki, które stopniowo zmieniają swój kolor i znikają bez śladu (maksymalnie 10-14 dni) i które można zamaskować makijażem.

Efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu zagłębienie, jakie tworzy bruzda nosowo-wargowa, spłyca się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy fałd nosowo-wargowy. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd.

Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu, co prowadzi do zagęszczenia i ujędrnienia skóry w obszarze poddanym terapii.

Ostateczny efekt oceniony powinien zostać po upływie 3-4 tygodni od zabiegu. Wtedy podczas kontroli u lekarza wspólnie podejmowana jest decyzja o ewentualnym zabiegu dodatkowym, który czasami potrzebny jest, gdy pierwotne bruzdy są głębokie. Lepiej bowiem korygować je etapami, czyli po 3-4 tygodniach dodać brakującą objętość, niż za jednym razem starać się spłycać je, podając dużą objętość preparatu.

Satysfakcjonujący efekt zazwyczaj utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Decyduje o tym wiek, tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Po upływie tego czasu zabieg można powtórzyć. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii. Często nazywamy więc kolejne zabiegi „ zabiegami podtrzymującymi”.